Protipožární okna a dveře

Dnes je již běžný standardem v novějších budovách používat protipožární dveře a okna.

Okna, dveře a protipožární stěny systemu ALUFIRE splňují požadavky evropských norem (EN) předpokládané pro třídy ohnivzdornosti : EI 15, EI 30, EI 45, EI 60 a EI 120.

Protipožární dveře systému ALUFIRE se vyznačují nejlepší akustickou (zvukovou) izolací (RA1 = 43 dB, RA2 = 40 dB) na trhu.

Hliníkové konstrukce protipožární EI 15, EI 30, EI 60, EI 120

h* Systém ALUFIRE se skládá z hlinikových profilů, které jsou vzájemně spojeny termickou vložkou z polyamidu zpevněného skleněným vláknem. Komory profilů jsou dodatečně vyplněny silikátovými a cementovými vložkami. Díky tomu získáváme termickou izolaci, která chrání před velmi vysokými teplotami během požáru a evakuací.

* Prosklení a neprůhledné výplně používané v systému splňují požadavky EN, které jsou kladeny na příslušné třídy ohnivzdornosti EI 15, EI 30, EI 45, EI 60 a EI 120

* Protipožární hlinikové dveře EI 30 a EI 60 odpovídají třetí třídě požadavků odolnosti podle PN-EN 1192:2001, tj. v podmínkách těžkého a velmi těžkého provozu.

* Dodatečně jsou použiváno rozpínavé těsnění pod vlivem teploty temperatury, zajištující dotěsnění dveří v případě požárů, zabraňující průniku kouře a ohně přes příčku.

* Dveře mohou být vybaveny automatickým zařízením rozevírající křídla, elektromagnetické zámky inverzní a reverzní, automatické zavírače s kouřovým čidlem a elektromagnetickými jakož i tvz. panickové kování . Kromě toho nabízíme dveře s vyrážeči řízené centrálou systému SAP, čímž získáme dodatečnou funkci provzdušňování.

* Protipožární dveře systému ALUFIRE se vyznačují nejlepší akustickou (zvukovou) izolací  Rw = 41 dB (RA1 = 41 dB, RA2 = 38 dB) a vnějších konstrukcí Rw = 44 dB (RA1 = 43 dB, RA2 = 40 dB) na trhu.

* Doplněním širokého sortimentů výrobků jsou kouřotěsně, bezprahové protipožární dveře se zaklapovacím těsněním, která dotěsňuje křídlo u podlahy. Toto řešení se nejvíce osvědčuje v budovách zdravotnických služeb, jakož i ve všech jiných objektech, ve kterých s ohledem na bezpečnost je vyžadována.

h* Protipožářní dveře v systému ALUFIRE mohou být vyrobeny v libovolné barvě RAL, netypickém tvaru (np. oblouky) jakož i rozměru.

* ALUFIRE nabízí také dělené stěny, které mohou být použity jako spojité nebo segmentové obsahující ohnivzdorné dveře jedno- nebo dvoukřídlové.

* Segmenty protipožárních stěn s maximální výškou 4000mm a délkou bez omezení, s roztečí sloupů bez (šířkou jednotlivého modulu) ne větší než 1500mm splňují požadavky stanovené pro IV. kategorií používání podle směrnic EOTA pro Evropské technické schválení ETAG č. 003.

* S ohledem na rázovou pevnost (tvrdým, měkkým a těžkým tělesem) protipožární dveře ALUFIRE mohou být používány v místech se zvýšeným výskytem nehod, rizika špatného a nepatřičnéhé používání nebo v místech, kde existuje riziko pádu z výšky poškozených dveří (např. z vyššího patra) – je ideální pro školní budovy, jakož i všechny budovy s hustým provozem.

 

 

TOPlist